پلی استایرن با ضربه بالا برای چه مواردی استفاده می شود؟

پلی استایرن با ضربه بالا (ورق های پلاستیکی HIPS) یک ماده درجه یک است که تعادل عالی قیمت و عملکرد را ارائه می دهد. ورق پلاستیک موادی را ارائه می دهد که در رنگ ها و اندازه های سفارشی و موجود برای پروژه خاص شما موجود است. HIPS ماده‌ای است که شکل‌دهی فوق‌العاده، رنگ‌بندی خوب و خواص مکانیکی را با هم ترکیب می‌کند و در ورق‌های پلاستیکی، در طیف وسیعی از سطوح مختلف پوشش داده می‌شود.

ورق های پلاستیکی براق HIPS در طیف گسترده ای از رنگ ها یا برای حداقل مقادیر کم هر رنگ دلخواه شما موجود است. هم سبک است و هم قدرت ضربه بسیار خوبی را ارائه می دهد. HIPS همچنین مطابق با FDA است و برای استفاده در صنایع غذایی و بسته بندی ایده آل است. همچنین می توان آن را بازیافت کرد. HIPS برای کاربردهای داخلی، نقطه فروش، تماس با مواد غذایی و شکل‌دهی خلاء ایده‌آل است.

برای مطالعه مقاله های بیشتر در مورد آبکاری پلاستیک لطفا به وبلاگ ما مراجعه کنید.

پلی استایرن با ضربه بالا چیست؟

پلی استایرن با ضربه بالا، که معمولا به عنوان HIPS شناخته می شود، یک نسخه اصلاح شده لاستیکی از پلی استایرن عمومی است. افزودن لاستیک باعث می شود ترموپلاستیک بسیار بادوام باشد، با مقاومت در برابر ضربه بسیار بالاتر از ترکیب قبلی آن. مانند تمام ترموپلاستیک‌ها، این ماده در هنگام گرم شدن می‌تواند نرم و انعطاف‌پذیر شود و پس از سرد شدن دوباره جامد شود. این عوامل به تنهایی HIPS را به ماده ای عالی برای ساخت قطعات تبدیل می کند.

خواص پلی استایرن با ضربه بالا

HIPS دارای خواص بسیار متفاوتی است که امکان استفاده و کاربردهای وسیعی را برای ترموپلاستیک فراهم می کند. با محتوای لاستیک بیشتر، این ماده می تواند به راحتی تحت فرآیندهای تولیدی مانند شکل دهی خلاء قرار گیرد و به راحتی خم شود و در عین حال دوام خود را حفظ کند. خواص آن پس از قالب گیری مجدد ضعیف نمی شود و همچنین بسیار قابل اعتماد است. با توجه به ویژگی‌های بی‌شکل آن، HIPS را می‌توان رنگ‌آمیزی کرد – که آن را برای اهداف طراحی که نیاز به زیبایی‌شناسی قوی دارند، عالی می‌کند.

کاربردهای پلی استایرن با تاثیر بالا

با توجه به خواص گسترده ای که ترموپلاستیک می تواند ارائه دهد، کاربردهای مختلفی از پلی استایرن با ضربه بالا وجود دارد. به دلیل استحکام و دوام آن، ترموپلاستیک برای مقاصد بازاریابی ایده آل است و اغلب برای نمایشگرهای نقطه فروش، سینی های حمل و نقل و علائم تبلیغاتی استفاده می شود. همچنین می توان از آن برای محفظه و قطعات دستگاه ترموفرم شده، مدل سازی و اسباب بازی های پلاستیکی استفاده کرد. علاوه بر این، ترموپلاستیک معمولاً برای ساخت کابینت و کابینت حمام استفاده می شود.

Prev post
Next post

Leave A Reply