5 روش برای تبدیل پلاستیک به کروم

تقریباً 100 سال است که خودروسازان چرم و کروم را در فضای داخلی خودروها ترکیب کرده اند تا ظاهر و حسی لوکس داشته باشند. با این حال، اخیراً برخی از خودروسازان برای صرفه جویی در هزینه استفاده از کروم را متوقف کرده اند. به‌جای صفحه‌های کرومی و ویژگی‌هایی که مردم قبلاً انتظار داشتند، اکنون بسیاری از خودروها به جای آن لوازم پلاستیکی ارزان‌تری در خودروهای خود دارند.

با افزودن ویژگی‌های کروم می‌توانید ظاهر خودروی خود را تغییر دهید. پیشرفت‌های فناوری اکنون به شما امکان می‌دهد کروم را به تقریباً هر نوع سطحی از جمله پلاستیک اضافه کنید. در اینجا پنج روش مختلف برای تبدیل قطعات پلاستیکی نرم به کروم توضیح داده شده است.

آبکاری پلاستیک با کروم

مانند فلز، پلاستیک نیز می تواند روکش کروم باشد. برای این روش، باید قطعات پلاستیکی را که می خواهید کروم به آن اضافه کنید را برای آبکاری بفرستید. شرکت آبکاری قطعه شما را قبل از اعمال کروم با لایه‌های نیکل و مس می‌پوشاند. این فرآیند فقط با قطعات پلاستیکی سفت و سخت قابل استفاده است؛ زیرا پلاستیک انعطاف پذیر ممکن است در شکستگی های تنشی در طول فرآیند فوران کند. یکی دیگر از معایب این است که آبکاری کروم سنتی به زمان بیشتری نیاز دارد و نسبت به سایر گزینه های شما گران تر است.

متالیزاسیون با خلاء

متالیزاسیون خلاء که معمولاً در ساخت بازتابنده چراغ قوه استفاده می شود، روش دیگری است که می توانید قطعات پلاستیکی خود را به قطعاتی با روکش کروم تبدیل کنید. با استفاده از این روش، روی قطعات پلاستیکی شما یک پوشش پایه اعمال می شود و سپس در معرض ابر بخاری که از آلومینیوم ساخته شده است، قرار می گیرند. ابر بخار به سطح قسمت پلاستیکی می چسبد و درخششی شبیه کروم از خود به جای می گذارد. اشکالی که در این گزینه وجود دارد، زمان و هزینه ای است که برای ارسال قطعه شما به همراه دارد و زمان تکمیل تغییر خودرو را تا حد زیادی افزایش می دهد.

اسپری رنگ کروم

یک گزینه ارزان استفاده از رنگ اسپری کروم است. شما می توانید این کار را در خانه در گاراژ خود یا در محل کار در مغازه خود انجام دهید که یکی از مزیت های آن است. یک نقطه ضعف استفاده از رنگ کروم برای پلاستیک این است که بیشتر شبیه رنگ اسپری نقره ای به نظر می رسد تا روکش کروم واقعی. اگر مراقب نباشید، پوشش یا روکش پایه نیز به راحتی نمایان می شود.

فیلم کروم

فیلم کروم در انواع کششی و غیر کششی موجود است. فیلم کروم، فیلم هایی با پشت چسب هستند. انواع کششی به شما امکان می دهد فیلم را در اطراف مناطق منحنی بپیچید. انواع غیر کششی را فقط می توان روی سطوحی که صاف هستند استفاده کرد. یک اشکال آشکار استفاده از فیلم کروم برای ویژگی‌های داخلی خودرو این است که ایجاد چین و چروک در آن بسیار آسان است. به عنوان یک نوع لمینت، فیلم کروم نیز به راحتی پاره می شود، بریده می شود یا خراشیده می شود و استحکام و احساس کروم واقعی را نخواهد داشت.

اسپری کروم

PCchrom یک اسپری روی کروم برای پلاستیک است که همان ظاهر فوق العاده و استحکام آبکاری کروم سنتی را ارائه می دهد. می توان آن را در گاراژ یا مغازه خود اعمال کرد و همان جلا و براقیت بالایی دارد که مردم از کروم انتظار دارند. بسیار همه کاره است، می توان آن را برای قسمتی با هر اندازه ای استفاده کرد و تقریباً به هر چیزی که قابل تصور باشد به خوبی متصل می شود. این اسپری در چندین رنگ محبوب مختلف از جمله آبی، قرمز، طلایی و نقره ای تولید می شود. از میان گزینه های مختلف برای تبدیل پلاستیک به کروم، اسپری کروم احتمالا بهترین گزینه است. به دلیل قابلیت استفاده در محل، به شما امکان می دهد در زمان صرفه جویی کنید. همچنین مقرون به صرفه است و تنها حدود 25 درصد از هزینه آبکاری سنتی کروم هزینه دارد.

Prev post
Next post

Leave A Reply