فرآیند آبکاری پلاستیک چیست؟

در سالهای اخیر ، از آبکاری پلاستیک به طور گسترده ای در آبکاری تزئینی قطعات پلاستیکی استفاده شده است. پلاستیک ABS بیشترین استفاده از نوع آبکاری پلاستیکی است.

ما اغلب در مورد آبکاری فلزی می شنویم ، اما آبکاری پلاستیکی چیست و چگونه استفاده می شود؟ به دلیل مزایای ساختاری آن ، پلاستیک ABS نه تنها از خواص جامع بسیار خوبی برخوردار است ، بلکه پردازش و شکل دادن آن آسان است که سطح مواد برای به دست آوردن یک نیروی پیوند با پوشش بالاتر آسان است. بنابراین ، از آن به طور گسترده ای در آبکاری استفاده می شود.

در مقایسه با قطعات فلزی معمولی ، محصولات پلاستیکی آبکاری شده نه تنها می توانند به یک بافت فلزی خوب دست یابند بلکه وزن محصولات را نیز کاهش می دهند. در حالی که آبکاری به طور مؤثر ظاهر و شکل محصول پلاستیکی را بهبود می بخشد ، همچنین خصوصیات مقاومت الکتریکی ، حرارتی و خوردگی آن را بهبود می بخشد و از این طریق قدرت و پایداری سطح مکانیکی آن را بهبود می بخشد.

برای انتخاب مواد پلاستیکی برای آبکاری ، لازم است عواملی مانند عملکرد پردازش مواد ، دشواری آبکاری و دقت بعدی را در نظر بگیرید.

نمای کلی از فرآیند آبکاری پلاستیکی

محصولات پلاستیکی آبکاری شده ویژگی های پلاستیک و فلز را دارند. این محصول، وزن خاص ، مقاومت در برابر خوردگی خوب ، قالب گیری ساده ، درخشش فلزی و بافت فلزی و هدایت الکتریکی ، نفوذپذیری مغناطیسی و ویژگی های جوشکاری دارد. این عمل می تواند روشهای پیچیده پردازش مکانیکی را ذخیره کند ، مواد فلزی را صرفه جویی کند و زیبا و تزئینی باشد. در عین حال ، مقاومت مکانیکی پلاستیک را نیز بهبود می بخشد. از آنجا که روکش فلزی از پایداری بالایی در برابر عوامل خارجی مانند نور ، جو و غیره برخوردار است ، پس از اینکه پلاستیک با فلز آبکاری شد ، می تواند از خراب شدن زود تر آن جلوگیری کند و عمر خدمات پلاستیکی را طولانی کند. با توسعه سریع صنعت و افزایش کاربرد آبکاری پلاستیک ، این محصولات به یکی از وسیله های مهم دکوراسیون سطح در محصولات پلاستیکی تبدیل شده است. در حال حاضر ، از آن به طور گسترده ای در داخل خانه و خارج از کشور برای آبکاری بر روی سطح ABS ، پلی پروپیلن ، پلی کربنات ، پلی کربنات ، نایلون ، فیبر شیشه ای تقویت شده ، پلی استایرن و سایر پلاستیک ها استفاده شده است. در میان آنها ، پلاستیک ABS پرکاربردترین و پر تولید شونده ترین است و اثر آبکاری روی آن بهترین است.

Prev post
Next post

Leave A Reply